OTOMOTİV TAMİR BOYALARI

KCC Otomobil boyaları, iş ortaklarının, boya uygulayıcılarının ve araç sahiplerinin farklı beklentilerini göz önünde bulundurarak geliştirilmiştir. Global teknolojimiz ve deneyimimiz her gün değişen yerel beklentileri kaliteli ve verimli yollarla karşılayacak şekilde yerel üretimimizi çeşitlendirerek geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra, Global ürün gruplarımızdan da faydalanarak boya süreçlerinin etkin ve yüksek kaliteli iş sonuçlarını oluşmasında katkıda bulunuyoruz.

KCC otomotiv boyama süreçlerini, renk hassasiyeti, farklı mevsim koşulları ve sıcaklıklar göz önünde bulundurarak oluşturduk.

Tab Image
 • TC Sonkat Boyalar

  En popüler binek ve ticari araçların renklerini portföyünde bulunduran, yüksek örtücülük özelliğine sahip, orijinal fabrika boyalarına uyumlu, yapışma özelliği, fiziksel ve kimyasal özellikleri mükemmel KCC 2K akrilik sonkat boyadır.

  Verimli ve kolay uygulanır, uzun süreli parlaklık sağlar

Tab Image
 • BC Bazkat Boyalar

  Sedefli Metalik ve düz renk çeşitliliği bulunan, orijinal fabrika boyalarına uyumlu, tutarlı ve geniş bir renk opsiyonu bulunan, yüksek örtücülük özelliğine sahip 2 kat boyama sistemidir ( Baz boya + Vernik)

  Verimli ve kolay uygulanır.

.

Tab Image

Vernikler

Vernik, dış etmenlerden korumak amacıyla baz kat üzerine uygulanır. KCC Verniklerini kullanarak çizilme ve iklim etkilerine karşı temel koruma sağlayabilir ve parlak ya da mat efektli son kat görünümü oluşturabilirsiniz.

Ürün Adı Ürün Açıklaması Tanım
MS CLEAR-5750 MS Universal Vernik MS Universal Vernik
CLR-FAST CLEAR-5410 2K Hızlı Vernik Hızlı Vernik
CLR-HV CLEAR 5500 2K Yüksek Viskoziteli Vernik Yüksek Dolgulu Vernik
CLR-HG CLEAR-5100 2K Yüksek Parlaklıklı Vernik Solvent Girilmeyen Parlak Vernik
CLR-HG CLEAR-6500 2K Yüksek Parlaklıklı ve Viskoziteli Vernik Yüksek Dolgulu ve Yüksek Parlaklık
CLR-HS CLEAR-5200 2K Seramik Vernik HS Yüksek Dolgulu Çizilmelere Dirençli Vernik
CLR-MATT CLEAR 2K Mat Vernik Kadife Matlığı Sağlayan Vernik
CLEAR MS 5800 MS Universal Vernik MS Universal Yüksek Parlak Vernik

.

Tab Image

Macun, primer, primer-yüzey kaplaması ve kaplamalar yüzeyi daha düz hale getirmek ve baz kat ya da son kata yapışma özelliğini artırmak suretiyle yüzeyi renk katmanı için hazırlar. KCC astarlarının kullanımı basittir ve güvenilir performans sağlar.

Astarlar

KCC astarların kullanımı kolaydır. Karakteristik özellik olarak hızlı kururlar. Kuruma özellikleri, hava koşullarına göre çeşitli KCC sertleştiricilerine (yavaş, normal, hızlı) göre ayarlanabilir.

KCC astarların özellikleri :

 • • Su direnci: Suya ve neme dayanıklılık ve kabarmayı önleyiciSu direnci: Suya ve neme dayanıklılık ve kabarmayı önleyici
 • • Katlararası yapışma: katlar arasının veya sonkat boyanın yapışma gücünü arttır
 • • Emilim: 2k astar emme ve kenar izi yapmaz
 • • Dolgu: Macun yüzeyindeki pinhole deliklerinin doldurulması ve arızalı parçaların onarılması
 • • Yayılma: Eşit seviye uygulaması ve mükemmel düzgünleştirme

Renk uyumlaştırma: Örtücülüğü zayıf olan renklerin örtücülük gücünü destekler

Ürün Adı Ürün Açıklaması Tanım
PRM- 4100 (4+1) UNIVERSAL PRIMER FILLER (Yeni) 4+1 Akrilik Astar Yüksek Dolgulu Performans Astarı
PRM- MILLENNIUM GREY (4+1) 5000 4+1 Akrilik Astar Hızlı Kuruma Mükemmel Dolgu Kolay Zımpara
PRM - FAST PRIMER (1K ) 2000 1K Hızlı Astar Akrilik Reçineli Galvanize Yapışabilen Astar
PRM – PLASTIC (1K) 3000(S) Plastik Yüzey Astarı (Tampon) (Silver-Seffaf) Plastik Yüzeye Mükemmel Yapışma
TEXTURE BLACK(1K)-5058 Plastik Tampon Boyası Orijinal Tampon Deseni Sağlama Plastiğe Direk Uygulanabilme Özelliği
PRM - PLASTIC (1K) 2143 1K Açık Gri Tampon Astarı Gri Astar Renginde Plastiğe Mükemmel Yapışma ve Siyah Parçaların Renk Uyumu İçin Pratik Çözüm
Tab Image

Pütür (Darbe Koruyucu)

KCC pütürleri, araçların gövde altından ve motorların görülür kısımlarında taş çarpmalarına karşı yüksek koruma sağlar. Ayrıca, çeşitli hava koşullarına dirençlidirler. Esneklik ve ses emicilik özellikleri de bulunmaktadır. KCC pütürleri, siyah, gri ve beyaz olmak üzere 3 farklı renkte bulunmaktadır.

Ürün Adı Ürün Açıklaması Tanım
ANTIGRAVEL BLACK-GREY-WHITE Pütür Mükemmel gövde altı koruması sağlar
Tab Image

Macunlar

KCC macunları mükemmel kuruma, zımparalama ve doldurma özelliklerine sahiptir. Bu alan, boyahanelerin verimli çalışma sürecini karşılamak için gelişir.

Ürün Adı Açıklama Tanım
REF. PUTTY PC2900 (TK)-YELLOW/GREY Polyester Macun Mükemmel dolgu, zımparalanması kolay, sac ve eski boyalı yüzeyler için uygun
REF.PUTTY GALVANIZE PC3100(TK) Galvaniz Macun Mükemmel dolgu, zımparalanması kolay. Galvaniz ve alüminyum yüzeyler için uygun
REF. GLASS FIBER PUTTY Glass Fiber Macun Ekstra dolgu, zımparalanması kolay. plastikler hariç tüm yüzeyler için uygun
Tab Image

Sertleştiriciler

2K katlarda polimerizasyon içeren reaktif kimyasallara sertleştirici denir. Her uygulamaya ve duruma uygun bir KCC sertleştiricisi mevcuttur. Astardan verniğe kadar. KCC 2K kat uyguladığınızda sertleştirme özelliği sağlar.

Ürün Tanıtımı Ürün İsmi Sıcaklık Hız Mevsim
Üniversal Sertleştirici CA221(F) 10 - 25 ℃ Hızlı Kış
Üniversal Sertleştirici CA221(M) 20 - 35 ℃ Orta İlkbahar, Sonhabar
Üniversal Sertleştirici CA221(S) 30 - 40 ℃ Yavaş Yaz

.

Tab Image

Yüzey Temizleyici

Yüzey temizleyiciler, yüzeydeki boya çalışmasının nihai sonucunu etkileyebilecek kirletici maddeleri giderir. KCC yüzey temizleme maddeleri, wax, yağ silikon ve diğer istenmeyen kalıntıları yüzeyden temizler.

1101 (WIPING) Yüzey Temizleme Tineri

.

Tab Image

Tinerler

Tinerler, astar, bazkat, 2K Sonkat ve vernikleri incelterek hem kullanımı daha kolay, verimli hem de farklı hava koşullarına inceltildiği ürünü adapte etmek için kullanılır.

Farkı koşullar ve uygulamalara uyum sağlanması için hızlı, norma ve yavaş tinerler KCC tiner portföyünde bulunmaktadır.

Ürün Tanımı Ürün İsmi Sıcaklık Solvent Hız Mevsim
Akrilik Tiner 0045(F) 10 - 25 ℃ 0045(F) Hızlı Kış
Akrilik Tiner 0045(M) 20 - 5 ℃ 0045(M) Orta İlkbahar, Sonbahar
Akrilik Tiner 0045(S) 30 - 40 ℃ 0045(S) Yavaş Yaz
Selülözik Tiner 0066 (RT) Universal Selülozik Tiner
Selülözik Tiner 0256 (ID) Standart Selülozik Tiner
Selülözik Tiner 0276 (ID) Yüksek Çözücü Selülozik Tiner
Yama Tineri 0978 (BLENDING) Geçiş Bölgelerinin Kaynamasını Sağlar

.

Tab Image

Katkı Maddeleri

Katkı maddeleri, astar, bazkat, sonkat ve verniklere ufak miktarlarda eklenerek, boya süreçlerinin verimli ve bu süreçlerde silikon açması gibi potansiyel problemin ortadan kalkmasını sağlayarak süreçlerin en verimli şekilde uygulanmasını sağlar. Anti silikon ve hızlandırıcı gibi KCC katkıları boyahanelerin farklı beklentilerine çeşitli çözümler sunar.

Anti-Silikon Katkı ANTI SILICONE ADDITIVE-0901 Silikon Giderici Katkı
Hızlandırıcı ACCELERATOR-0902 Kışın 2K Verniklerin Hızlı Kurumasını Sağlayan Katkı

.

Tab Image

RX 02 Compound Medium

Yeni boyanmış ve eski son katlardaki çizikleri giderir. P1200’den P1500’e kadar zımpara çizikleri için hızlı sonuç verir. Koyu renklerle boyanmış araçlarda çizikleri hızla giderir ve iyi bir parlaklık bırakır. Koyurenkli araçlarda 2. uygulama RX 06 ile parlatılması tavsiye edilir. Manuel veya makine uygulaması için uygundur. Silikon içermez.

Uygulama

Hafif zımparalanmış Son Kat alanına az miktarda RX02 asta uygulayın. Daha sonra polisaj makinesi (Yeni boyada Makine Devri 1200 - 1600 rpm) ve nemli sert Sünger veya yün polisaj pedi kullanın. Yeni boyaya baskı uygulamayın. Sertleşmiş eski boya için hızı ve basıncı arttırın(Eski boyalı Yüzeylerde Makine Devri 1400 - 2000 rpm ). Koyu renklerde 2. Uygulama Olarak RX06 uygulayın. Cila kalıntılarını Mikro Fiber bez ile temizleyin.

Tab Image

RX 04 Compound Fine

Yeni Boyanmış ve Eski Son Katlardaki Çizikleri Giderir. P2000’den P3000’e kadar Zımpara Çizikleri İçin Hızlı Sonuç verir Koyu Renklerle Boyanmış araçlarda çizikleri hızla giderir ve iyi bir parlaklık bırakır, Koyu Renkli Araçlarda İkinci Uygulama RX 06 veya RX 08 İle Parlatılması Tavsiye Edilir Manuel veya makine uygulaması İçin Uygundur. Silikon içermez.

Uygulama

Hafif zımparalanmış sonkat alanına az miktarda RX02 pasta uygulayın. Daha sonra polisaj makinesi (Yeni boyada Makine Devri 1200 - 1600 rpm) ve nemli sert sünger veya yün polisaj pedi kullanın. Yeni boyaya baskı uygulamayın. Sertleşmiş eski boya için hızı ve basıncı arttırın(Eski Boyalı Yüzeylerde Makine Devri 1400 - 2000 rpm ).Koyu renklerde ikinci uygulama olarak RX06 uygulayın. Cila kalıntılarını Mikro Fiber bez ile temizleyin.

Tab Image

RX 06 Polish

P3000’e kadar olan ince çizikleri giderir, yüksek ve derin bir parlaklık bırakır. Yıkamadan sonra oluşan çizikleri çıkarmak için uygundur. Pleksiglass ve akrilik cam için uygundur, hologram etkisi yoktur, hare giderici özelliği vardır silikon içermez. Hızlı işler için idealdir.

Uygulama

Beyaz veya siyah Yumuşak cila süngerine az miktarda uygulayın ve polisaj makinesi (1200-1600 rpm Devir) kullanarak çalışma yüzeyini parlatın. Cila kalıntılarını Mikro Fiber bezle temizleyin. Mükemmel bir son kat için RX 08 ile Son Kat işlemi yapın.

Tab Image

RX 07 Hologram Polish

Hologramlar(Hare İzleri) ve ince çiziklerin giderilmesi için parlak cila. Ultra pürüzsüz bir boya yüzeyi oluşturur. Uygulamadan sonra son işlem için Riwax RX08 Star Finish kullanılması tavsiye edilir.

Uygulama

Riwax RX07 Hologram Parlatıcıyı nemli siyah polisaj Süngeri veya beyaz polisaj Süngeri kullanarak uygulayın. Çok hızlı kurursa su kullanın. Kalıntıları Mikro Fiber bezle temizleyin. Riwax RX08 Star Finish ile cilalamanız önerilir. Silmek için Mikro Fiber Bez kullanın.

Tab Image

RX 08 Star Finish

Derin bir parlaklık ile uzun süreli koruma, Polisaj Makinesi veya elle uygulanabilir. Derin bir parlaklık verir. Plastik üzerinde kireçli tortu bırakmaz. Silikon içermez.

Uygulama

Polisaj makinesi ile uygulama yaparken en düşük devirde kullanmanız tavsiye edilir. Siyah cila süngerine az miktarda RX08 uygulayın cilalama Bitiminde Kalıntıları Mikro Fiber Bezle temizleyin.

Tab Image

RX 10 Hard Wax

6 ila 12 ay arası boya koruma özelliği vardır. Derin bir parlaklık ile uzun süreli koruma, polisaj makinesi veya elle uygulanabilir. Bu koruma aylarca sürer ve derin bir parlaklık verir. Plastik üzerinde kireçli tortu bırakmaz. Silikon içermez.

Uygulama

Polisaj makinesi ile uygulama yaparken en düşük devirde kullanmanız tavsiye edilir. Siyah cila süngerine az miktarda RX 10 uygulayın cilalama bitiminde, kalıntıları Mikro Fiber Bezle temizleyin.

Tab Image

RX 20 Spray Finish

Riwax RX20 Sprey Finish, herhangi bir yüzeyde kullanılabilen hızlı bir Ciladır. Boya, metal, ahşap, cam, plastik, akrilik yüzeylerin temizlenmesi ve korunması için Kullanılır. Parmak izi kaldırmada büyük bir yardımcı. RX 20 Sprey Finish bir araba gövdesine veya herhangi bir plastik veya metal yüzeye eni bir parlaklık verir. Ayrıca pleksiglas ve akrilik cam için de uygundur. Silikon içermez.

Uygulama

Riwax RX20'yi Boyalı yüzeye veya başka bir yüzeye veyadoğrudan püskürtün ve Mikro Fiber bez ile silin.

Tab Image

RX Clean Clay

Pas filmi, boya püskürtme kalıntısı, diğer kalıntılar gibi kalıntıları giderir. Boyalı yüzeyler için problem çözücü. Quick Shine / RX 20 ile kullanın ve Mikro Fiber bezle silin.

Uygulama

Uygulanacak Yüzeye Quick Shine / RX 20 püskürtün. Kili yüzey üzerinde kalıntılar giderilene dek dairesel biçimde ovalayın yüzeyin kurumamasına dikkat edin RX 20 yoksa uygulama ılık sabunlu su ile yapılabilir.

Polishing Paste White Coarse

Beyaz Orta Aşındırıcı yeni ve hafif yıpranmış boyalar için kullanımı kolay Pastadır. Uzun süre süper parlaklık verir. Boyayı tek bir işlemle temizler, parlatır ve korur. Araç boyası için kalıcı koruma sağlayan yeni tip polimerler ve seçilmiş mumlar içerir.

Uygulama

Aracı yıkayın ve kurulayın. Polisaj makinesi (veya manuel olarak) kullanarak, hafif basınç ve dairesel hareketlerle çalışın. Ortaya çıkan kuru bulanıklığı temiz bir bezle veya Mikro Fiber Bez ile silin.

Star Wax Black

Riwax Star Wax Black, yeni ve hafif yıpranmış boyalar için kullanımı kolay ciladır siyah ve Koyu Renkli araçlar için önerilir. Uzun süre süper parlaklık sağlar. Riwax Star Wax, boyayı tek bir işlemle temizler, parlatır ve korur. Araç boyası için kalıcı koruma sağlayan yeni tip polimerler ve seçilmiş mumlar içerir.

Uygulama

Aracı yıkayın ve kurulayın. Polisaj makinesi (veya manuel olarak) kullanarak, hafif basınç ve dairesel hareketlerle çalışın. Ortaya çıkan kuru bulanıklığı temiz bir bezle veya Mikro Fiber Bez ile silin.

.

.